polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

"PIKNIK RODZINNY - Konstytucja 3 Maja " do Parku Górczewska – Amfiteatr 3.05.2023 | godz. 15.00.

Zapraszamy na "PIKNIK RODZINNY - Konstytucja 3 Maja"
do Parku Górczewska  – Amfiteatr  3 maja 2023 od godz. 15.00.

 
Wydarzenie uchwalenia Ustawy Rządowej 1791 r. zwanej Konstytucją 3 Maja, od wielu lat jest ważnym i znaczącym aktem oddania hołdu drugiej w dziejach świata tak postępowej konstytucji, która mogła zmienić losy Ojczyzny. Tym bardziej w naszej ocenie, warto o tym radosnym dziele mówić, przypominać i realizować uroczystości związane z popularyzacją wiedzy o Konstytucji 3 Maja.
 
W programie działania dla dzieci i dorosłych:
1. zabawa plastyczna dla najmłodszych,
2. gra terenowa godło czy herb,
3. musztra z gawędą o polskich formacjach wojskowych,
4. happening historyczny na kanwie obrazu Konstytucja 3 Maja Jana Matejki z udziałem widowni,
5. koncert "Witaj Majowa Jutrzenko"  w wykonaniu chóru męskiego „Cantores Minores”  z Archikatedry Św. Jana i wspólne śpiewanie,
6. konkursy dla rodziny z nagrodami,
7. wspólny polonez na zakończenie uroczystości.
 
Pobierz informację!
 
Piknik  muzyczno - historyczny będzie wydarzeniem, na które zapraszamy szerokie grono mieszkańców Bemowa, zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorosłych. Święto Konstytucji  3 Maja, jako dzień wolny od pracy jest doskonałym czasem, aby rodzinnie wybrać się na spacer. Dlatego wybór parku Czechowickiego jest celowy, gdyż jest to znakomite miejsce do realizacji wielu aktywności kulturalnych równolegle.
Pokażemy kopię obrazu Jana Matejki "Konstytucja 3 Maja"  w skali 1: 1, która zawsze budzi duże zainteresowanie publiczności. 
 
Narodowe święto Konstytucji 3 Maja to wydarzenie znaczące. To dzieło na skalę najważniejszych aktów prawnych w historii Europy. Jesteśmy dumni z Ustawy Rządowej 1791 r. i to właśnie pokazuje na swoim obrazie Mistrz Jan Matejko. Obraz jest tak duży. Namalowane postaci są wymiarów rzeczywistych stojącego obok człowieka co daje możliwość wprowadzenia publiczności we wspólną zabawę.
 
 
Program finansuje m. st. Warszawa Dzielnica Bemowo

Autor i organizator programu Fundacja ART. – więcej informacji na stronie www.fundacjaartfreeart.pl 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 185980 odwiedzin na stronie ::.