polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

"ROLA I FUNKCJE SENATU" - bezpłatne warsztaty dla młodzieży szkół ponadpodstawowych w siedzibie Senatu RP.

Zapraszamy do rezerwacji terminów!
 
Warsztaty „ROLA I  FUNKCJE SENATU” są adresowane do młodzieży z warszawskich szkół ponadpodstawowych. Zajęcia będą odbywały się w siedzibie Senatu przy ul. Wiejskiej 6. W związku z setną rocznicą pierwszego posiedzenia Senatu II Rzeczypospolitej, chcemy przybliżyć przyszłym wyborcom: rolę, znaczenie i funkcję Senatu. Sięgniemy także krótko do historii, aby opowiedzieć dlaczego wyższa izba parlamentu jest tak ważna dla demokracji naszego kraju oraz procesu ustawodawczego. Działania z zakresu kształcenia kompetencji takich jak prawa i obowiązki obywateli, działania systemu demokracji są kluczowe dla odpowiedzialnej postawy współodpowiedzialności naszego społeczeństwa.
 
Celem programu jest  poszerzenie wiedzy młodzieży szkół ponadpodstawowych w zakresie ważnej roli i funkcji Senatu.

Dlatego:

1. zapoznamy młodzież - w aktywny i generujący refleksję, nad przemianami ustrojowymi sposób, z genezą, rolą i funkcjami Senatu z uwzględnieniem materiałów źródłowych (w tym również archiwaliów dostępnych na domenach publicznych oraz w archiwach Kancelarii Senatu RP). Pokażemy obecną funkcję parlamentu oraz systemu ustawodawczego odpowiedzialnego za demokrację w Polsce,
 
2. przedstawimy jak ważna jest zaangażowana postawa społeczeństwa, zachęcimy młodzież
do zainteresowania się życiem społecznym: szkoły, dzielnicy, miasta, kraju.
 
Zapraszamy do zgłoszeń. Zajęcia składają się z wykładu wprowadzającego, warsztatów oraz zwiedzania Senatu z przewodnikiem. Program dla jednej klasy trwa ok. 2 godz. i jest dla szkół ponadpodstawowych bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia mailowe z bezpośrednim / komórkowym / numerem telefonu do nauczyciela – opiekuna grupy.

Informujemy w imieniu Kancelarii Senatu o następujących warunkach uczestnictwa.

1. w dniu zwiedzania opiekun grupy powinien zgłosić się ok. 30 minut wcześniej do Działu Przepustek przy ul. Wiejskiej 4/6/8 przedstawiając listę uczestników (2 egz.) zawierającą: imiona, nazwiska i numery PESEL, potwierdzoną pieczątką szkoły/instytucji oraz podpisem osoby uprawnionej,
 
2. opiekunowie/ nauczyciele wchodzą wraz z młodzieżą, za okazaniem dowodu osobistego w Biurze Przepustek tam otrzymają jednorazowe karty wstępu. Młodzież wchodzi na listę imienną, wszyscy uczestnicy powinni mieć przy sobie legitymacje szkolne.
Następnie prosimy o skierowanie się do Senatu (wejście B2), gdzie wszyscy uczestnicy programu przechodzą kontrolę pirotechniczną.
 
INFORMACJE
 
W razie pytań proszę o kontakt z Maria Reif 607 139 310
Rezerwacja zajęć fundacjaart.reif@gmail.com 
 
Program finansowany przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy.
Gospodarz – Kancelaria Senatu.
 
Autor Fundacja ART.
 
 
« powrót|drukuj

.:: 185971 odwiedzin na stronie ::.