polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Dla dzieci

Program dla przedszkolaków ZAMEK - w Pałacu pod Blachą

PRACOWNIA DZIAŁAŃ MUZEALNYCH Zamku Królewskiego w Warszawie
zaprasza dzieci w wieku 5 - 8 lat na zajęcia edukacyjne
 
Przepowiednia księcia Józefa
 
Zapraszamy przedszkolaki i dzieci klas zerowych oraz pierwszych do wzięcia udziału w zabawie w pałacu Pod Blachą. Odwiedzimy nastrojowe apartamenty księcia Józefa. Dowiemy się o tajemniczej przepowiedni jaką w młodości usłyszał książę Pepi oraz zobaczymy spektakl Strzeż się sroki. Na zakończenie dzieci wykonają zadanie plastyczne związane z naszym bohaterem. Celem warsztatów dla najmłodszych jest zapoczątkowanie kontaktu z wysokiej klasy dziełami sztuki oraz stylowymi wnętrzami. Odrestaurowane wnętrza, wyposażone meblami, rzeźbami, obrazami z epoki wspaniale oddają klimat minionych czasów, kiedy pałac Pod Blachą przy Zamku Królewskim był pierwszym salonem w Warszawie. Odbywały się tu spotkania literackie, bale, przyjęcia, a także ważne narady u ministra wojny którym był książę Józef.
 
Koszt zajęć wynosi 10 zł od osoby. 
Przyjmujemy grupy ok. 25-osobowe + opiekunowie. 
 
Cena biletu zawiera następujące punkty programu:
1. spektakl Strzeż się sroki,
2. warsztaty plastyczne,
3. zwiedzanie apartamentu księcia Józefa w pałacu Pod Blachą.
 
Zaproszenie - pobierz!
Zgłoszenie - pobierz!
 
Zgłoszenia pisemne należy przesłać na adres:
 
Pracownia Działań Muzealnych
Zamku Królewskiego w Warszawie
Plac Zamkowy 4, 00-277 Warszawa
Kontakt w sp. terminów 607 139 310
tel./fax (022) 35 55 291
e-mail: fundacjaart.reif@gmail.com 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 242705 odwiedzin na stronie ::.