polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Dla dzieci » ARCHIWALNE

„Święto Dywanów czyli cudowna lampa Aladyna”

Według „Baśń o Aladynie i cudownej lampie ” Bolesława Leśmiana


„co będzie to będzie, co się stanie to się stanie , co się zdarzy to się zdarzy”

 

Przedstawienie „Święto Dywanów”, adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III szkoły podstawowej. Spektakl oparty na adaptacji tekstu Bolesława Leśmiana „Baśń o Aladynie i o lampie cudownej”. Scenografia jest segmentowa z malowanymi tłami o ornamentyce orientalnej nawiązującej do kultury Dalekiego Wschodu. Mnóstwo wspaniałych i zaskakujących wręcz magicznych rekwizytów, daje możliwość przeistaczania na oczach dzieci jednej postaci bajki w inną i przeniesienie akcji z jednego miejsca na inne.

 

Motywem przewijającym się w bajce jest „Święto Dywanów”, czyli dni audiencji sułtana - co z nich wynikło dzieci przekonają się same.

 

Aktorki grają w maskach,  zmieniając je na oczach widzów, w zależności od odgrywanej postaci. Wykorzystano technikę gry aktorskiej z maską, gdzie ręka aktora jest równocześnie „żywą ręką „ odgrywanej postaci.

 

Obsada: Alina Więckiewicz- Wiśniewska, Maria Reif
Reżyseria i scenariusz: Maria Reif, Alina Więckiewicz

 

Kontakt: Maria Reif  - 607 139 310, maria.reif@wp.pl, fundacjaart.reif@gmail.com

 

Opis projektu

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 210880 odwiedzin na stronie ::.