polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Przyjaciele

Zamek Królewski w Warszawie

Pomnik Historii i Kultury Narodowej

 

adres: Plac Zamkowy 4, 00-277 Warszawa
informacja: tel. (022) 35 55 170, fax (022) 35 55 127
strona: www.zamek-krolewski.pl


Niegdyś rezydencja królów i siedziba Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów - dzisiaj muzeum, ale także ośrodek edukacji, kultury i sztuki otwarty dla szerokiej publiczności, miejsce ważnych uroczystości państwowych. Jako rekonstrukcja wpisany jest, wraz z kompleksem Starego Miasta, na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Apartamenty Zamku zostały odtworzone zgodnie z funkcją, jaką pełniły w czasach króla Stanisława Augusta (1764-1795). Odbudowano je dzięki ofiarności Polaków zamieszkujących w kraju i poza jego granicami. W zrekonstruowane w latach 1971-1984 mury wmontowano ocalałe fragmenty kamieniarki, sztukaterii, snycerki, relikty malowideł ściennych. Wnętrza wyposażono m.in. w uratowane z dawnego Zamku dzieła sztuki: obrazy Bernarda Bellotta zwanego Canalettem, Marcella Bacciarellego, Jana Bogumiła Plerscha, rzeźby André Le Bruna i Giacoma Monaldiego, brązy Phillipe'a mł. Caffieriego, meble francuskie z drugiej połowy XVIII wieku. Ekspozycję wzbogacają dary państwa polskiego i rządów obcych oraz obiekty pochodzące z kolekcji prywatnych.

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 188431 odwiedzin na stronie ::.