polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności

TAI CHI w Parku Dreszera - zajęcia adresowane do mieszkańców Dzielnicy Mokotów

Zapraszamy na warsztaty "TAI CHI w Parku Dreszera", to zajęcia adresowane do mieszkańców Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy, którzy szukają ruchu na świeżym powietrzu, w formie spokojnej rekreacji prozdrowotnej dla poprawy własnej sprawności fizycznej.
 
Rozpoczynamy zajęcia o godz. 10.00 uczymy metody w soboty w następujące dni:
 
- 20 kwietnia
- 11,18 maja
- 8, 15 czerwca
- 20,27 lipca
- 3, 24 sierpnia
- 14, 21 września
- 5 października
 
Mistrzowie tai chi wskazują, że sztuka ta, oprócz korzyści fizycznych, uczy cierpliwości, wytrwałości, systematyczności i pokory. Powolne tai chi, wymaga sporo uważności i okazuje się – szczególnie na początku – trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Już po pierwszych zajęciach uczestnicy odczuwają spadek napięcia, rozluźnienie, rozgrzanie rozciągniętych mięśni oraz relaksację. Taka forma spędzania wolnego czasu, to wiele korzyści dla układu nerwowego a także dla usprawnienia pracy mózgu, który dzięki ruchom synchronicznym i asynchronicznym wytwarza i wzmacnia połączenia nerwowe, co w efekcie poprawia koncentrację i pamięć.
 
TAI CHI czyli "Taijiquan jest jak wielka rzeka tocząca się nieustannie” – nie ma przerw między poszczególnymi sekwencjami - jeden ruch przechodzi płynnie w następny.
 
TAI CHI ćwiczy więc:
- wytrzymałość mięśni,
- prawidłowy oddech,
- płynność i równowagę ciała,
- obserwację swojego ciała i umysłu,
- kontrolę nad emocjami,
- zauważanie napięć w ciele.
 
Metoda ta ma miliony zwolenników, gdyż jest formą ćwiczeń harmonijnych i ustabilizowanych
energetycznie. Jeżeli szukamy wypoczynku i rekreacji fizycznej a także aktywności, która daje spokój
i odpoczynek, który wycisza ciało i umysł - to TAI CHI jest właśnie taką sztuką.
 
Kontakt do koordynatora: 607 139 310
Zapraszamy Fundacja ART.
 
Program współfinansowany przez Dzielnicę Mokotów m. st. Warszawy       
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 242971 odwiedzin na stronie ::.