polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

"LEĆ ORLE BIAŁY" piknik rodzinny 17 czerwca 2023

Zapraszamy na piknik rodzinny "LEĆ ORLE BIAŁY"  realizowany w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy w Parku Czechowickim 17 czerwca 2023  od godz. 11.00 do 15.00. 
 
Celem spotkania jest przedstawienie historii ustanowienia polskich symboli narodowym, ich znaczenia oraz więzi jaką mamy z ważnymi znakami naszego kraju. Inspiracją jest pieśń patriotyczna, którą powstała podczas wybuchu Powstania Wielkopolskiego „Leć Orle Biały”. Piknik będzie wspólnymi działaniami plenerowymi animatorów, historyków z publicznością ‐ rodzinami z dziećmi. 
 
W programie kustosz i historycy poprowadzą happening historyczny na tle obrazu J. Matejki "Konstytucja 3 Maja”, grę terenową, musztrę , gawędę historyczną o znakach.  Zespół męski  zaśpiewa pieśni patriotyczne. Działania będą dostosowane do dzieci w różnym wieku bo przygotowaliśmy zajęcia plastyczne oraz zabawy. Nieco starszym zaproponujemy grę terenową oraz konkursy z nagrodami. Partnerem projektu  jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy  Ursus.
 
W realizacji programu wesprą nas: kustosze, historycy, artyści plastycy, muzycy, aktorzy oraz pracownicy Biblioteki Publicznej w Ursusie i wolontariusze.
 
Na mieszkańców Ursusa czekać będą:
1. zabawy plastyczne 
2. gra terenowa godło czy herb
3. musztra z gawędą historyczną 
4. happening historyczny na kanwie obrazu Konstytucja 3 Maja
5. koncert "Leć Orle Biały" i wspólne śpiewanie
oraz
6. wspólny polonez z publicznością na zakończenie pikniku.
 
Spotkanie rodzinne poprowadzi konferansjer. 
 
Pobierz plakat!
 
Zapraszamy
 
  Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa”
w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”

 


 
 Partner projektu Biblioteka Publiczna Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy
 
 
***
 
Kontakt: 607 139 310, fundacjaart.reif@gmail.com 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 212781 odwiedzin na stronie ::.