polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » :. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW! .:

Warsztaty technik pamięci „MOC PAMIĘCI” dla szkół Gminy Michałowice (dla uczniów od klas IV szkół podstaw. do III klas szkół ponadpodstaw.)

Szanowni Państwo, proponujemy realizację w Państwa szkołach  projektu  „Moc pamięci” – warsztaty mnemotechniki  - adresowane do dzieci od klas IV szkół podstawowych, do III klas szkół ponadpodstawowych. BEZPŁATNE.

 
Pamięć jest jednym z najważniejszych elementów inteligencji. Jest zaworem naszego bezpieczeństwa a także magazynem kreatywności, gromadzonym potencjał naszych życiowych umiejętności.
 
Nieustanne ćwiczenie i doskonalenie  pamięci nabiera dzisiaj dodatkowego znaczenia w obliczu pandemii. Wirus „ atakuje” nie tylko płuca. SARS-CoV-2 oddziałuje na wiele narządów, również mózg. Badania pokazują, że wiele osób, które pokonały COVID-19 cierpi na problemy neurologiczne, w tym problemy z pamięcią i koncentracją. "Czy w przyszłości nastąpi fala deficytów pamięci, zaburzeń funkcji poznawczych i demencji związanych z COVID-19?" - zastanawia się neurobiolog, prof. Natalie C. Tronson z University of Michigan” 
 
Upłynie wiele lat zanim badania pokażą nam konsekwencje związane z tą epidemią.  Dlatego  już dzisiaj musimy przeciwdziałać problemom w pamięcią. Doskonale wiemy ile problemów mają dzieci i młodzież po ponad rocznej nauce zdalnej. Dlatego proponujemy szkołom  realizację warsztatów technik pamięci  pt. „Moc pamięci”.
 
Celem projektu jest przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy i przećwiczenie z nimi sposobów, mnemotechnik aby wiedziały jak:
 
1. Uczyć się  aby się nauczyć.
2. Uczyć się szybciej.
3. Uczyć się efektywniej.
4. Uczyć się pobudzając i rozwijając kreatywność.
 
Trening pamięci to świetna zabawa i jednocześnie inwestycja w siebie. Patrząc na badania uczniów, czy kursantów, którzy taki trening zastosowali i stale pracują nad swoją pamięcią, widać  że bardzo dobre wyniki są możliwe i osiągalne. Poprzez te warsztaty chcemy  pomóc uczniom zdolnym  ale także tym, którzy  mają deficyty edukacyjne. Nowa podstawa programowa, nowe zadania i nowa metoda uczenia się - TO się na pewno UDA! 
 
Warsztaty są bezpłatne dla szkół, trwają dwie godziny lekcyjne dla jednej klasy. Program adresujemy do dzieci od klasy IV do III klas szkół ponadpodstawowych. 
 
Pobierz zaproszenie!
 
Prosimy o zamówienia mailowe, po Państwa mailowym zgłoszeniu zaproponujemy Państwu termin i omówimy szczegóły naszych zajęć.
 
Kontakt : fundacjaart.reif@gmail.com  tel. 607 139 310        
 
 
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 197798 odwiedzin na stronie ::.