polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności

:. DLA SZKÓŁ / DLA UCZNIÓW / DLA MŁODZIEŻY - OFERTA PROGRAMÓW! .:


UWAGA! Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą programów kulturalnych i edukacyjnych dla szkół w sezonie 2021/2022... ZAPRASZAMY!
 

"Byłeś jak wielkie stare drzewo..." - bezpłatne lekcje historii i literatury w Muzeum Więzienia Pawiak w Warszawie

NOWOŚĆ! Zapraszamy na lekcje historii i literatury do Muzeum Więzienia Pawiak w Warszawie. Zajęcia są adresowane do młodzieży szkół ponadpodstawowych i są dla Państwa bezpłatne.
 

Film "TEATR w Zamku"

Prezentujemy Państwu film "TEATR w Zamku" w wersji na DVD. Zapraszamy do zamawiania lekcji muzealnych w Zamku Królewskim w Warszawie, do których realizujemy przedstawienia edukacyjne dla przedszkoli i szkół podstawowych. Film zrealizowany dzięki Funduszowi Wsparcia Kultury MKiDN
 

NOWOŚĆ! "ŁAZIENKOWE opowieści" - program do klas III - V SP.

Program powstał z potrzeby połączenia aktywności fizycznej na świeżym powietrzu z historią, która jest obecna w Łazienkach Królewskich na każdym kroku. Nasz spacer będzie wyjątkowy, bo patronować nam będzie Genius Loci - opiekuńczy duch, który na ścieżkach Łazienek zostawi nam swoje tropy i zagadki. Te historyczne ślady, pokażą nam symbole mitologiczne...
 

"Z kulturą po KULTURĘ - czyli savoir-vivre" - warsztaty edukacji kulturalnej dla klas IV- VI szkół podstawowych Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

Program "z kulturą po KULTURĘ..." to warsztaty edukacji kulturalnej z rozszerzeniem działań teatralnych, które będą uczyć, jak się zachować w miejscach szczególnych: w filharmonii, teatrze, a także w kinie oraz w środkach komunikacji miejskiej, sklepie, windzie, poczekalni itd.
 

Z Kulturą po Kulturę - zaproszenie dla szkół podstawowych Ursynowa

Program "Z Kulturą po Kulturę" to warsztaty edukacji kulturalnej z rozszerzeniem działań teatralnych, które będą uczyć, jak się zachować w miejscach szczególnych: w filharmonii, teatrze, a także w kinie oraz w środkach komunikacji miejskiej, sklepie, windzie, poczekalni...
 

NOWOŚĆ 2021! Warsztaty "Jak KATARYNIARZ historie prawi" dla klas II - III szkół podstawowych

To autorski programem Fundacji ART zaczerpniętym z potrzeby pokazania historii Warszawy w muzyczny i teatralny sposób. Program jest więc, wędrówką ulicami miasta, której towarzyszyć będzie warszawski kataryniarz z prawdziwą katarynką. Opowieść poprowadzi aktor kataryniarz udźwiękowi ją, piosenkami oraz melodiami, które są niepowtarzalne...
 

"WIRTUALNE MUZEUM XX wieku"

WIRTUALNE MUZEUM XX wieku - to program z zakresu edukacji kulturalnej skierowany do młodzieży klas VII i VIII włochowskich szkół podstawowych, który poprowadzimy w filiach Domu Kultury Dzielnicy Włochy. Projekt na pewno zaspokoi potrzebę kontaktu ze sztuką ale jest to proces, który wymaga zaangażowania i chęci ze strony młodzieży.
 

Program „PAMIĘĆ OTWARTA NA JUTRO” - nowość!

Program „PAMIĘĆ OTWARTA NA JUTRO” jest adresowany do młodzieży ostatnich klas szkoły podstawowej uczącej się poza Warszawą. W programie z historii są lektury i tematy związane z II wojną światową. Chcemy poprzez ten program materiał podstawy programowej rozszerzyć i uzupełnić o wiedzę związaną z historią miejsca szczególnego dla utrwalania pamięci oraz walki i męczeństwa wielu polskich patriotów.
 

"TEATR z okienka - poznaj teatr lalki" - Warsztaty dla dzieci od 5 do 7 lat.

Teatr łączy elementy różnych sztuk, tworząc niewyczerpane możliwości zabawy i nauki jednocześnie. Korzystając z modelu dydaktycznego oraz z tak dobrego momentu rozwoju dziecka w wieku wczesnoszkolnym, możemy: zachęcić, nauczyć, pokazać teatr...
 

WEŹ TO SPOSOBEM - warsztaty technik pamięci dla klas IV - VII szkół podstawowych - III edycja

Cel programu "WEŹ TO SPOSOBEM..." NAUCZYĆ SIĘ UCZYĆ. Podczas warsztatów pokażemy uczniom klas IV- VII szkół podstawowych: Jak uczyć się kilka razy szybciej?; Jak zapamiętywać trwale i wdrażać wiedzę w praktyce?; Jak i po co trenować pamięć? Jak przygotować się do wdrożenia motywacji i wytrwałości w nauce?; Warsztaty podzielimy na dwie części: teoretyczną i praktyczną z instruktarzem prostych narzędzi w ćwiczeniach technik pamięci.
 

WARSZAWA W RÓŻNYCH STYLACH - reportaż - to program z zakresu edukacji kulturalnej dla szkół ponadpodstawowych

Warszawa w różnych STYLACH - reportaż to program z zakresu edukacji kulturalnej dla szkół ponadpodstawowych,którego celem jest zdobycie umiejętności: rozpoznania, nazwania i scharakteryzowania stylów w sztuce od baroku do symbolizmu.
 

3/4- WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMED. DLA KLAS VII- VIII

MAMY tylko 3 - do 4 minut, aby uratować życie i zdrowie człowieka z zatrzymaniem pracy serca - KARETKA dojedzie za 8 do 15 minut - Warszawa to duże miasto! Musimy działać i mieć MOC, aby bez wahania podjąć resuscytacje. Niestety z danych wynika, że tylko 15 na 100 osób podejmie się RATOWANIA - dlaczego? Dane są wstrząsające: "Na tle państw europejskich świadomość Polaków w zakresie udzielania pierwszej pomocy nie wypada najlepiej..."
 

"Z kulturą po KULTURĘ - czyli savoir-vivre" - NOWOŚĆ!

Zajęcia dla klas IV- VI szkół podstawowych Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy. "Czym skorupka za młodu ..." to przysłowie odchodzi do lamusa, bo po co komu savoir vivre? A jednak ! Jak edukować kulturalnie, skoro podstawowe zasady KULTURY nie są znane. Najpierw wiedza, a potem ćwiczenia wykonywane codziennie, aż jak to mówiły prababcie "wejdzie w krew". Program "z kulturą po KULTURĘ..." to warsztaty edukacji kulturalnej z rozszerzeniem działań teatralnych, które będą uczyć, jak się zachować w miejscach szczególnych: w filharmonii, teatrze, a także w kinie oraz...
 

WARSZAWA 1939 - program z zakresu edukacji historycznej dla klas VII-VIII

WARSZAWA 1939 - program z zakresu edukacji historycznej dla klas VII-VIII szkół podstawowych” jest związany z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Program realizowany w Muzeum Więzienia Pawiak przy ul. Dzielna 24/26 -w miejscu autentycznym z bogatą ekspozycją dokumentującą historię okupowanej Warszawy i losy jej mieszkańców od 1939 do 1944 roku.
 

CZTERY NOWE PROGRAMY DLA SZKÓŁ! ZAPISY!

Zapraszamy szkoły do udziału w najnowszych programach przygotowanych przez Fundację ART: - PYTAM O POLSKĘ - dyskusja dzieł XX wieku; - TE- ART FAKTU - Warszawa i jej mieszkańcy w cieniu Cytadeli; - WEŹ TO SPOSOBEM - warsztaty technik pamięci dla klas IV - VII szkół podstawowych - II edycja; - Cyberface - skierowany...
 
 
« powrót|drukuj

.:: 15385 odwiedzin na stronie ::.