polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności

:. PROGRAM DLA KOMBATANTÓW: AKCJA WIEŹ - ZAPRASZAMY! .:

AKCJA WIEŹ - program na rzecz kombatantów m. st. Warszawy to działania skierowane do: Żołnierzy Powstania Warszawskiego, byłych więźniów więzień i obozów koncentracyjnych, Żołnierzy AK, kombatantów innych formacji walczących w okresie II wojny światowej.

Zapraszamy na lekcje historii dla młodzieży do Muzeum Więzienia Pawiak w ramach AKCJI WIĘŹ, realizujemy także spotkania wewnętrzne Kombatantów.
 

AKCJA WIĘŹ - spotkanie wielkanocne 2024

27 marca 2024 w ramach Akcji WIĘŹ odbyło się spotkanie wielkanocne kombatantów. Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, wszystkim Kombatantom składamy najserdeczniejsze życzenia…
 

SPOTKAJMY NIEPODLEGŁOŚĆ - uroczystość z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Dr Beata Michalec - Zastępca Dyrektora Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Fundacja ART zaprosili10 listopada (piątek) 2023 r., godz. 11.00 do Muzeum Więzienia Pawiak (ul. Dzielna 24/26, 00-162 Warszawa), na uroczystość z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach programu „AKCJA WIĘŹ”.
 

Spotkanie w ramach AKCJI WIĘŹ z młodzieżą w Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Alei Szucha.

5 października 2023 r. odbyło się spotkanie - w ramach AKCJI WIĘŹ - z młodzieżą w Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Alei Szucha.
 

Spotkanie Kombatantów - Akcja Więź - 28.09.23

Spotkanie Kombatantów w ramach programu "AKCJA WIĘŹ" odbyło się 28 września w Muzeum Więzienia Pawiak.
 

Spotkanie Wielkanocne Kombatantów w ramach programu "AKCJA WIĘŹ" - 18 kwietnia 2023

Spotkanie Kombatantów w ramach programu "AKCJA WIĘŹ" odbyło się 18 kwietnia o godz. 12.00 w Muzeum Więzienia Pawiak. Zaprosiliśmy Chór "Uśmiech", który wesołym repertuarem umilił czas. Program "AKCJA WIĘŹ" jest realizowany przy współfinansowaniu m. st. Warszawy naszym partnerem jest Muzeum Niepodległości w Warszawie filia Muzeum Więzienia Pawiak.
 

Uroczysty koncert świąteczny ”Przybieżeli do Betlejem" - 11 grudnia 2021

Tadeusz Skoczek Dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza na uroczysty koncert świąteczny ”Przybieżeli do Betlejem" - 11 grudnia 2021 godz. 12.00 | Muzeum Więzienia Pawiak, ul. Dzielna 24/26 w Warszawie ...
 

AKCJA WIĘŹ - lekcja Pawiak w służbie pamięci

Szanowni Nauczyciele, od kilku lat realizujemy w ramach projektu „AKCJA WIĘŹ” wraz z oddziałem Muzeum Niepodległości w Warszawie - Muzeum Więzienia Pawiak spotkania integracyjne oraz międzypokoleniowe z młodzieżą warszawskich szkół ponadpodstawowych. Żywa lekcja historii z udziałem Kombatanta jest zawsze niezapomnianych przeżyciem zarówno dla młodzieży jak i dla Świadków Historii. Niestety od prawie dwóch lat zmagamy się z pandemią. Spowodowało to, że szczególnie musimy chronić osoby starsze. Dlatego przekazujemy nagraną LEKCJĘ MUZEALNĄ
 

Koncert "Polska - to moja Ojczyzna" - 12.11.2021

12 listopada 2021 o godz. 12.00 zapraszamy do Muzeum Więzienia Pawiak (ul. Dzielna 24/26 w Warszawie) na uroczysty koncert "Polska - moja Ojczyzna" z okazji 103. rocznicy odzyskania Niepodległości. Koncert w ramach projektu "AKCJA WIĘŹ". Projekt współfinansuje m.st. Warszawa
 

PAWIAK ’44 – PAMIĘTAMY | 29 lipca 2021!

Muzeum Więzienia Pawiak filia Muzeum Niepodległości oraz Fundacja ART. zapraszają 29 lipca o 17.00 do wzięcia udziału w 77 rocznicy uczczenia ofiar likwidacji największego niemieckiego więzienia na terenie Polski. Okupant w przeddzień wybuchu Powstania Warszawskiego 30 lipca 1944 roku zacierał ślady zbrodni. Niemcy pośpiesznie likwidowali archiwa. Dwa dni przed Powstaniem w nieludzkich warunkach wysłali ostatnie transporty więźniów z Pawiaka: do KL Gross-Rosen ok. 1400 mężczyzn, a do KL Ravensbrück ok. 400 kobiet.
 

"PAWIAK W SŁUŻBIE PAMIĘCI"

PAWIAK W SŁUŻBIE PAMIĘCI spotkania międzypokoleniowe w ramach programu "AKCJA WIĘŹ" współfinansowanego przez m. st. Warszawę.
 

"Hej kto Polak" - KONCERT DEDYKOWANY KOMBATANTOM, Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI (online!)

KONCERT "Hej kto Polak" - to koncert dedykowany Kombatantom, zorganizowany w ramach programu "AKCJA WIĘŹ" współfinansowanego przez m. st. Warszawa - z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Zapraszamy do oglądania!
 

AKCJA WIEŹ - 29.07.2020 „PAWIAK 44 – PAMIĘTAMY”

W środę 29 lipca 2020 roku na dziedzińcu Muzeum Więzienia Pawiak odbyła się uroczystość upamiętniająca 76. rocznicę likwidacji kompleksu więziennego przy ul. Dzielnej. W ramach uroczystości odbył się koncert pt.: „PAWIAK 44 – PAMIĘTAMY”.
 

Szkolenie wolontariuszy AKCJI WIĘŹ

22 stycznia 2020 r. odbyło się szkolenie wolontariuszy AKCJI WIĘŹ w LO XXX im. J. Śniadeckiego.
 

Jasełka w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich

22 stycznia 2020 r. odbyły się jasełka w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 246.
 

Spotkanie międzypokoleniowe z kapitanem Leszkiem Zabłockim

20 stycznia 2020 r. w Muzeum Więzienia Pawiak odbyło się spotkanie międzypokoleniowe Kombatanta, Pana Kapitana Leszka Zabłockiego z młodzieżą z Liceum im. Adama Mickiewicza.
 

"Akcja Więź" - Spotkanie międzypokoleniowe z Panią Barbarą Piotrowską.

2 grudnia 2019 r. w Muzeum Więzienia Pawiak odbyło się kolejne spotkania z cyklu "Akcja Więź". Zgromadzona młodzież z warszawskich szkół średnich wysłuchała wspomnień Pani Barbary Piotrowskiej.
 

Spotkanie z kombatantami w Domu Wsparcia - 24.10.2019

Koncert i spotkanie z kombatantami w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich - 24 października 2019 r.
 

"Akcja Więź" - Spotkanie z Panem Alojzym Maciakiem

28 października 2019 r. w Muzeum Więzienia Pawiak odbyło się kolejne spotkania z cyklu "Akcja Więź". Zgromadzona młodzież wysłuchała wspomnień Pana Alojzego Maciaka - Powstańca Warszawskiego, więźnia KL Auschwitz i KL Buchenwald - Dora.
 

Szkolenie wolontariuszy - 21.10.2019

21 października 2019 r. odbyło się - w ramach AKCJI WIĘŹ - szkolenia dla wolontariuszy!
 

AKCJA WIEŹ - Koncert w Domu Wsparcia

24 września 2019 r. odbył się koncert w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich (Nowolipie 22), w wykonaniu zespołu Cornelia ze szkoły podstawowej nr 246 w Warszawie. Dzieci po mistrzowski zagrały na flażoletach.
 

"Akcja Więź" - Spotkanie międzypokoleniowe z Panem Arturem Piechną

17 września 2019 r. w Muzeum Więzienia Pawiak odbyło się kolejne spotkania z cyklu "Akcja Więź". Zgromadzona młodzież z warszawskich szkół średnich wysłuchała wspomnień Pana Artura Piechny - członka Szarych Szeregów, łącznika, więźnia obozów koncentracyjnych.
 

"Akcja Więź" - Spotkanie międzypokoleniowe z Panem Alojzym Maciakiem

16 września 2019 r. w Muzeum Więzienia Pawiak odbyło się kolejne spotkania z cyklu "Akcja Więź". Zgromadzona młodzież z warszawskich szkół średnich wysłuchała wspomnień Pana Alojzego Maciaka - Powstańca Warszawskiego, więźnia KL Auschwitz i KL Buchenwald - Dora
 

"Akcja Więź" - Szkolenie wolontariuszy

16 września 2019 r. w ramach Akcji "Więź" odbyło się szkolenie wolontariuszy w XL LO im. Stefana Żeromskiego w Warszawie.
Fundacja ART współpracuje z grupami wolontariuszy z warszawskich Liceów: im. Jana Śniadeckiego, im. Stefana Żeromskiego, im. Waldemara Milewicza.
 

PAWIAK ’44 – PAMIĘTAMY - 30 lipca 2019 r.

30 lipca 2019 r. o 12.00 pod Pomnikiem Drzewa Pawiackiego Muzeum Więzienia Pawiak filia Muzeum Niepodległości oraz Fundacja ART. zapraszają do wzięcia udziału w 75 rocznicy uczczenia ofiar likwidacji największego niemieckiego więzienia na terenie Polski. PAWIAK ’44 – PAMIĘTAMY.
 

Uroczystość uczczenia ofiar likwidacji więzienia Pawiak - 30.07.2019


30 lipca 2019 r. o godz. 12:00 zapraszamy na uroczystość uczczenia ofiar likwidacji więzienia Pawiak - 30 lipca 1944 - w ramach projektu współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa - „AKCJA WIĘŹ”
 

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych

14 czerwca 2019 r. przypadał Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.
 

AKCJA WIEŹ - popołudniowe koncerty w Domu Wsparcia

Fundacja ART, w ramach AKCJI WIEŹ, raz w miesiącu, organizuje popołudniowe koncerty dla Powstańców Warszawskich w Domu Wsparcia przy ul. Nowolipie 22. 25.04.2019 r. dla Powstańców zagrał Miłosz Pluta - uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie.
 

KOMBATANCI - Spotkanie Wielkanocne

Szanowni Kombatanci, życzymy pełnych radości, pokoju Świąt Wielkanocy oraz zdrowia i wiele pomyślności. Zapraszamy na Spotkanie Wielkanocne - we wtorek 16 kwietnia 2019 r. o godzinie 12.30, Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, Ul. Nowolipie 22, Warszawa.
 

Szkolenie w DOMU WSPARCIA KOMBATANTÓW.


W ramach AKCJI WIĘŹ 18 marca 2019 r. odbyło się szkolenie w DOMU WSPARCIA KOMBATANTÓW.
 
 
« powrót|drukuj

.:: 242862 odwiedzin na stronie ::.