polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności » ARCHIWUM WIADOMOŚCI...

"Jedzie, jedzie na Kasztance - muzyką przez historię"

"Jedzie, jedzie na Kasztance - muzyką przez historię" - Projekt przygotowany dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości, adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowychklas IV – VI. Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie  "Jedzie, jedzie na Kasztance- muzyką przez historię", który został przygotowany dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości i jest adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowychklas IV – VI. Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy.

"Kulturę polską ożywiły pieśni żołnierskie" wspominał Marszałek Józef Piłsudski. Tym bardziej, że Legiony pełne były ARTYSTÓW, którzy budowali świadomość narodową poprzez: melodie, rym i serce. Na  słowach piosenek legionowych można uczyć się nie tylko o ludziach tamtej epoki, ale także o wydarzeniach historycznych.

Przy pomocy muzyki a także gawędy, chcemy zapoznać dzieci i młodzież z historią pieśni legionowych oraz z jej bohaterami.

Naszym celem jest aby program "Jedzie, jedzie na Kasztance..." był przyjemną lekcją muzyki  i historii o odzyskaniu Niepodległości. Tym bardziej, że będzie to spotkanie z dyrygentem, aranżerem i muzykiem odnoszącym duże sukcesy i współpracującym z wieloma znakomitymi chórami w Warszawie – Pawłem Choiną a gawędę i naukę pieśni poprowadzi baryton Sebastian Boguszewski z Filharmonii Narodowej w Warszawie. Mamy też nadzieję, że wspólnie „przerobimy” ciekawą lekcję historii,bo każda pieśń to opowieść a w jej fabule ważne treści, często pokazane bardzo współcześnie żartem i serio.

 

Paweł Choina. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalności dyrygentura chóralna w klasie prof. Sławka Wróblewskiego (dyplom z wyróżnieniem), a aktualnie doktorant tejże Uczelni. W latach 2010-2015 współpracował z Chórem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zaś od 2014 r. asystent dyrygenta Orkiestry Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina, z którą z sukcesami występował m.in. ramach cyklu Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej.
Od 2015 r. asystent dyrygenta w Chórze Kameralnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz I dyrygent Chóru Męskiego im. Wacława Lachmana Towarzystwa Śpiewaczego Harfa.
Swoje umiejętności w zakresie dyrygentury i wokalistyki poszerzał na wielu kursach mistrzowskich pod okiem m.in. Volkera Hempflinga (dyrygentura), Jonathana Valesco (dyrygentura), Sharon Paul (dyrygentura) czy Ryszarda Karczykowskiego (śpiew).
W swojej szerokiej działalności artystycznej koncertował w kraju i za granicą z takimi znamienitymi zespołami jak m.in.: Warszawski Chór Kameralny, Polski Narodowy Chór Młodzieżowy czy Chopin Vocal Consort.
Brał udział w wielu festiwal m.in.: Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Ohrydzie (Macedonia), Festiwal Mozartowski w Warszawie, Wratislavia Cantans.

 

Sebastian Boguszewski. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. w Rzeszowie w klasie akordeonu. Jednocześnie rozpoczął naukę śpiewu u Anny Szałygi. Jest laureatem II nagrody w I Podkarpackim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej oraz zdobył wyróżnienie w V Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. W 2005 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa „Młode Talenty”. W 2011 roku ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu Ryszarda Cieśli. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Andrzeja Dobbera, Włodzimierza Zalewskiego, Ryszarda Karczykowskiego, Artura Stefanowicza. Wziął udział w wielu projektach wokalno-aktorskich w macierzystej uczelni oraz poza nią. W 2009 roku zadebiutował na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w studenckiej realizacji opery L'amante di Tutte Baldassare Galuppiego, jako Marchese Canoppio. W tym samym roku uczestniczył m.in. w prawykonaniu Oratorium Warszawskiego Redemptoris Mater Piotra Pałki. W roku 2010 wystąpił na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Halce Stanisława Moniuszki, jako Cześnik. Z orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej wykonał partię Szymona w oratorium Pory roku Josepha Haydna. Współpracował z takimi dyrygentami, jak Ennio Morricone, Vladimir Jurowski, Tadeusz Wojciechowski, Tadeusz Karolak, Sławek A. Wróblewski, Jerzy Swoboda. Jako aktor i wokalista występował w Teatrze Polskim w Warszawie, a obecnie związany jest z Teatrem Dramatycznym w Warszawie.

Od kilku lat prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną. Współpracuje z kilkoma zespołami wokalnymi oraz chórami jako instruktor emisji głosu, dykcji i recytacji.

Od 2010 roku współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie jako śpiewak oraz aktor. Od 2017 roku piastuje stanowisko prelegenta - konferansjera muzycznego, prowadząc koncerty dla dzieci, młodzieży, oraz dojrzałych słuchaczy.  


Zgodnie z podstawą programową MEN nasz program będzie dla uczniów w formie: koncertu, w sali koncertowej - szkole muzycznej, propagował będzie wartość muzyki jako dziedzictwa narodowego, będzie interdyscyplinarny oraz będzie włączał w działanie uczestników / wspólne śpiewanie/, będzie także spotkaniem z artystami oraz z historią ważnych pieśni patriotycznych z okresu odzyskania Niepodległości. Działania realizować będziemy w Szkole Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego przy ul. Globusowej 24.

 

Zaproszenie (pobierz)

 

Zgłoszenia przyjmujemy– e-mailem: fundacjaart.reif@gmail.com

 

Maria Reif - Fundacja ART.

Program współfinansuje Dzielnica Włochy m. st. Warszawy.

 

 

 
 
« powrót|drukuj

.:: 189638 odwiedzin na stronie ::.