polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Aktualności

:. DLA DZIECI / DLA RODZINY - OFERTA PROGRAMÓW! .:


UWAGA! Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą programów kulturalnych i edukacyjnych, skierowanych do dzieci i ich rodziców, realizowanych przede wszystkim w soboty i niedziele... ZAPRASZAMY!
 

ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH W ZAMKU KRÓLEWSKIM /3 - 6 LAT/
Cykl: "Szkatułka księżniczki, skarb królewicza."

NOWE SPOTKANIA! Serdecznie zapraszamy! do Zamku Królewskiego w Warszawie na zajęcia:
 

MY CZYTAMY - Pruszków - 9 września 2023

Dziękujemy za zaproszenia na Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" E. Orzeszkowej w Pruszkowie wystąpili wraz z nami Pan Starosta Krzysztof Rymuza, Wicestarosta Grzegorz Kamiński, Przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego Pan Rafał Sieradzki, oraz Radna Powiatu Pruszkowskiego Magdalena Beyer.
 

NOC MUZEÓW 13 maja 2023 - Program artystyczny "WEŹ MNIE STĄD...." - Muzeum Więzienia Pawiak

Program artystyczny "WEŹ MNIE STĄD...." realizowany przez Fundację ART. jest włączeniem zasobów muzealnych w żywy obieg kultury, poprzez wkomponowanie programu artystycznego w działania Muzeum Więzienia Pawiak w Warszawie w NOC MUZEÓW 13 maja 2023. Realizacja programu o godz. 20.00 i 22.00
 

"PIKNIK RODZINNY - Konstytucja 3 Maja " do Parku Górczewska – Amfiteatr 3.05.2023 | godz. 15.00.

Zapraszamy na "PIKNIK RODZINNY - Konstytucja 3 Maja " do Parku Górczewska – Amfiteatr 3 maja 2023 od godz. 15.00. Piknik muzyczno - historyczny będzie wydarzeniem, na które zapraszamy szerokie grono mieszkańców Bemowa, zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorosłych. Święto Konstytucji 3 Maja, jako dzień wolny od pracy jest doskonałym czasem, aby...
 

„NOC Z K.K. Baczyńskim” w Noc Muzeów 2021

Noc Muzeów - 15.05.2021, od godz. 19.00. Rok 2021 jest rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, dlatego w NOC Muzeów zapraszamy Państwa do Muzeum Więzienia Pawiak. Korzystając z tak długo oczekiwanej możliwości odwiedzenia nocą warszawskich muzeów, chcemy w żywy obieg kultury włączyć twórczość K. K. Baczyńskiego przedstawiając publiczności kilka utworów tego wspaniałego poety i to zarówno w formie słownej jak i muzycznej. Noc Muzeum na Pawiaku o 19.00 rozpocznie grupa rekonstrukcyjna widowiskiem „Życie codzienne w okupowanej Warszawie” .
 

"KONSTYTUCJA 3 MAJA" - plenerowy happening muzyczno-historyczny na WOLI


Zapraszamy na uroczystość "KONSTYTUCJA 3 MAJA" - plenerowy happening muzyczno-historyczny dla uczczenia 230 rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 r. Program odbędzie się 16 maja 2021. Program rozpocznie się o godz. 17.00 przy Kościele Św. Andrzeja przy ul. Chłodnej 9 na warszawskiej Woli. Wstęp wolny! Prosimy o zachowanie odległości oraz o posiadanie maseczek ochronnych.
 

Piosenka "Nietoperze - to w Ursusie znane zwierzę"!


Dziękujemy Bibliotece Publicznej Dzielnicy URSUS m. st. Warszawy za możliwość nagrania piosenki "Nietoperze"! Słowa Maria Reif | muzyka Maria i Kacper Matula.
 

Pani Nutka i Przyjacie - "4 Muszkieterów ale tylko jeden tenor"

Zapraszamy dzieci wieku 5–9 lat na muzyczne spotkanie pt. „4 Muszkieterów ale tylko jeden tenor”, które odbędzie się w ramach cyklu Pani Nutka i Przyjaciele, 21 października o godzinie 17.00 w Bibliotece przy ul Gawędziarzy 8. Na wydarzenie obowiązują zapisy. Wystąpią członkowie chóru Cantores Minores...
 

"My CZYTAMY – teatr na kółkach” - MOKOTÓW 2020

My CZYTAMY – teatr na kółkach” jest aktywną formą wspierania edukacji kulturalnej międzypokoleniowej, której głównym beneficjentem są: dzieci, młodzież osoby dorosłe. Działamy na Mokotowie w IV Ogrodzie Jordanowskim, Parku Dreszera i na Polach Mokotowskich na placu zabaw w przestrzeni bezpiecznej i rekreacyjnej.
 

Spotkanie z cyklu PANI NUTKA I PRZYJACIELE pt.: Folkowo, jazzowo a może klasycznie, czyli co potrafią skrzypce - 23.09.2020


Zapraszamy dzieci wieku 5–9 lat na muzyczne spotkanie pt. „Folkowo, jazzowo a może klasycznie, czyli co potrafią skrzypce”, które odbędzie się w ramach cyklu Pani Nutka i Przyjaciele, 23 września o godzinie 17.00 w Bibliotece przy ul. Gawędziarzy 8.
 

PROGRAM. Pani NUTKA i PRZYJACIELE - 2020 - nowa edycja!

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5 - 8 lat na spotkania i warsztaty. Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Miejsce: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy ul. Gawędziarzy 8.
 

TE-ART - instrukcja zabawy - warsztaty rodzinne - 2019


Zapraszamy do Teatru Wielkiego w Warszawie (Plac Teatralny 1, wejście główne) Program dla dzieci w wieku 5-9 lat i rodziców! Warsztaty wrzesień - grudzień 2019 r.
 

"My CZYTAMY 2019 – czytelnia na kółkach” - MOKOTÓW


My CZYTAMY – czytelnia na kółkach” jest aktywną formą wspierania edukacji kulturalnej międzypokoleniowej, której głównym beneficjentem są: dzieci, młodzież osoby dorosłe. Działamy na Mokotowie!
UDZIAŁ W WARSZTATACH BEZPŁATNY!!! ZAPRASZAMY DZIECI I RODZICÓW W NIEDZIELE, OD GODZ. 15.00 DO 17.00.
 

PROGRAM. Pani NUTKA i PRZYJACIELE - 2019 - nowa edycja!

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5 - 8 lat na spotkania i warsztaty. Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Miejsce: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy ul. Gawędziarzy 8.
 

„PARK KULTURY" - sierpień - wrzesień 2019 - Ursus!!!

„PARK KULTURY" to program promujący edukację kulturalną adresowany do mieszkańców Dzielnicy Ursus. Celem programu jest budowanie zainteresowań kulturalnych a także wzmocnienie kontaktów rodzinnych, rówieśniczych, dobrosąsiedzkich ... Zapraszamy na: Koncert Beat boxu - 24 sierpnia - Plażówka ul. Dzieci Warszawy; TEATR LALKOWY - 31 sierpnia - Park Achera ul. Sławka; TEATR NA ULICY - 14 września - Hassanka przy Pływalni Albatros; Mała FILHARMONIA - 21 września - Park Czechowicki ul. Spisaka; Koncert muzyki ELEKTRONICZNEJ - 28 września - Park Hassów ul. Władysława Bełzy.
 
 

.:: 243427 odwiedzin na stronie ::.