polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Dla dzieci

STORIA DI BONA…

 Bene… nie taka Bona straszna jak ją malują….

 
Bona w Warszawie  oraz  Bal u Królowej Bony to nowe zajęcia edukacyjne  -  dla klas 1-4 szkoły podstawowej  połączone z przedstawieniem „STORIA di BONA”, które opowiadają o czasach świetności dynastii Jagiellonów.
 
Pokazują gospodarność i przedsiębiorczość Królowej Bony, która dla Warszawy i jej mieszkańców zrobiła tak wiele, że aż trudno wymienić. Choć jej charakter i chęć wzmocnienia władzy króla w Polsce nie podobał się, to jednak ona sama była nietuzinkową gospodynią Zamku Królewskiego w Warszawie podnosząc rangę tej siedziby Królów Polski.  
Zajęcia pokazują: epokę i jej zwyczaje, ceremoniał, etykietę dworską, tańce renesansowe, dostojność i rangę rodu Jagiellonów.
Zajęcia uczą: tytulatury, poszanowania zwyczajów, atrybutów epoki oraz spostrzegawczości.
Zajęcia aktywują do zastanowienia się jak osądy ludzkie bywają niesprawiedliwe i jak ważne jest sprawdzanie źródeł pochodzenia informacji.
 
Koszt biletu to 17 zł od osoby.
Zamówienia można kierować na adres fundacjaart.reif@gmail.com   
 
 
 
« powrót|drukuj

.:: 1 odwiedzin na stronie ::.