polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Projekty

Konstytucja 3 Maja – 220 lat później

Szanowni Państwo, zapraszamy na program edukacyjny  „Konstytucja 3 Maja – 220 lat później”


Program odbywa się w Zamku Królewskim w Warszawie w miejscu, gdzie uchwalono Konstytucję 3 Maja w 1791 roku. Motywem przewodnim będzie twórczość  najwybitniejszego polskiego malarza historycznego Jana Matejki i jego wielkie dzieła znajdujące się w zbiorach Zamku Królewskiego.


Naszym celem jest:

1. pogłębienie wiedzy o polskiej historii i  kulturze na przykładzie obrazów Jana Matejki, 
2. uczczenie 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja,
3. poprowadzenie w niekonwencjonalny sposób lekcji historii
w miejscu uchwalenia Konstytucji 3 Maja,
4. nauka interpretacji historycznego dzieła sztuki.


Program zajęć podzielimy na części: 
                       
1. zwiedzanie - wycieczka salami Matejkowskim, Sala Senatorska – miejsce uchwalenia Konstytucji-  zwiedzanie połączone z artystyczna oprawą / aktorzy /.

2. wykład kustosza przy kopii obrazu - połączony również działaniami teatralnymi. Spotkanie nawiąże do współczesnego znaczenia tego wielkiego wydarzenia i jego późniejszych następstw oraz odsłoni prawdę o zapisach Konstytucji 3 Maja tak mało znanych przez młodzież.

3. quiz - arkusze edukacyjne dla utrwalenia wiedzy. Każdy z uczestników otrzyma arkusz z pytaniami i zagadkami dotyczącymi prowadzonego programu. Będzie to materiał służący utrwaleniu wiedzy.


Każdy program trwać będzie ok. 1,5 godziny.


Udział w programie jest bezpłatny.


Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy.


Terminy umawiane są indywidualnie z każdą grupą
- zamówienia i kontakt drogą e-mail lub telefonicznie: 

Maria Reif - 607 139 310,

fundacjaart.reif@gmail.com

 
 
« powrót|drukuj

.:: 242849 odwiedzin na stronie ::.