polski english
Skip Navigation
 
Fundacja ART - powstała w 2008 roku z potrzeby serca i chęci poszerzenia działań edukacyjno- kulturalnych prowadzonych od kilkunastu lat przez grupę zapaleńców w: Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Niepodległości na Pawiaku, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Historycznym m. st. w Warszawie i wielu wspaniałych miejscach, gdzie czekano na nas i zapraszano nas na spotkania literackie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wykłady, festyny, koncerty, cykle przedstawień edukacyjnych.

W ten sposób nasze działania poszerzyły się o projekty prowadzone w Bibliotekach w Warszawie: Śródmieściu, Rembertowie, Bemowie, w Wesołej, Ochocie, Mokotowie, Włochach.

Dzięki naszym sponsorom przygo- towujemy specjalne przedstawienia, warsztaty i koncerty dla Domów Małego Dziecka, Świetlic Środowisko- wych, szpitali, szkól specjalnych.

Jesteśmy po to, aby przetrwała Pamięć, rozwijała się Demokracja i krzewiła Wiedza.



Fundacja Orange

MKDiN

MN

MNar

MTeatr

Muzeum Techniki i Przemyslu NOT

PMA

Muzeum Gazownictwa
Uczymy

Filmy

„Odprowadzili go do Woli" - Chopin 2010

 
„Odprowadzili go do Woli”
- 3 lipca 2010 roku w Parku Sowińskiego przy wspaniałej publiczności i pięknej pogodzie opowiadaliśmy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina a zwłaszcza o pożegnaniu jakie odbyło się 2 listopada 1830 roku na Woli, kiedy przyjaciele kompozytora żegnali Fryderyka uroczyście ale ciepło i serdecznie. Takie same uczucia towarzyszyły nam dzięki gościnności i pomocy Dzielnicy Wola m. st. Warszawy spotkanie z Chopinem w sobotnie popołudnie było nietuzinkowym wydarzeniem w scenerii otaczającej nas przyrody muzyka Fryderyka Chopina brzmiała jeszcze piękniej.


„Odprowadzili go do Woli" - Chopin 2010 - to interdyscyplinarne plenerowe spotkanie z życiem i twórczością Fryderyka Chopina w Parku Sowińskiego w Dzielnicy Wola. Scenariusz projektu oparty jest na autentycznym wydarzeniu, pożegnania Fryderyka Chopina, które zostało odnotowane w „Kurierze Warszawskim" 3 listopada 1830 roku.

Wyjeżdżającego z kraju Chopina żegnali: profesor Józef Elsner, jego przyjaciele i uczniowie Szkoły Muzyki. Było to nie wątpliwie ważne dla Chopina zdarzenie, gdyż pamiątkowy kubek z ziemią polską jaki otrzymał na Woli, zachował do ostatnich chwil swojego życia.

 
 
« powrót|drukuj

.:: 2239 odwiedzin na stronie ::.